jedyna właściwa droga

Rozwój

Rozwijamy się wraz z naszymi roślinami

Zrównoważony rozwój jest dla Legsadu podstawą działania. Dzięki niemu, produkujemy owoce jednocześnie zmniejszając swój wpływ na ekosystem.

Różowa ikona pierwszego miejsca

1. doskonalimy metody produkcji i zapewnienia bezpieczeństwa

Wykorzystujemy sprawdzone narzędzia technologiczne i podążamy za najnowszymi trendami w produkcji owoców miękkich. Jako lider w branży, korzystamy z innowacji dostępnych na rynku, a także tworzymy własne rozwiązania na potrzeby produkcji malin, czereśni, jeżyn i borówki.

Niebieski liść na dłoni

2. szukamy tego, czego szukają konsumenci

Sami jesteśmy konsumentami i poszukujemy tego, co najlepsze dla naszych klientów. Dlatego w Legsadzie uprawiamy najnowsze, sprawdzone odmiany owoców, które mają wyborny smak, piękny wygląd i długi okres trwałości.

Zaufanie konsumentów do naszych owoców jest motorem napędowym programu testów porównawczych odmian i procesów technologicznych w Legsadzie. Dzięki nim jesteśmy pewni, że konsumenci dostają od nas zdrowe i dorodne owoce.

Zielona roślina między dłońmi

3. wspieramy naturę

Dzięki linkom podtrzymującym, maliny mogą się lepiej rozkrzewiać, przez co nasi zbieracze mogą łatwiej zobaczyć i zebrać dojrzałe owoce. Dla konsumentów oznacza to, że zbierane owoce mają lepszą jakość i dotykane są tylko raz – przy zbiorze.

Nasze maliny i czereśnie są uprawiane odpowiednio w tunelach i pod osłonami. Osłony chronią przed szkodnikami i zanieczyszczeniami, natomiast tunele, w których rosną maliny nie dość, że zapewniają ochronę, to jeszcze tworzą specjalny mikroklimat, w którym wzrost roślin jest naturalnie stymulowany.

Ogromną rolę pełni też dobór sadzonek, które trafiają do Legsadu. Sadzimy tylko najlepsze rośliny, które gwarantują obfity plon i doskonałą jakość.

Nasadzenia borówki w Legsadzie

Zrównoważony rozwój

na to stawiamy w legsadzie

Pszczoła na kwiecie maliny

Dowiedz się więcej

Dlaczego nasze owoce są takie smaczne i zdrowe?