nasza wspólna odpowiedzialność

Środowisko

Jak Legsad dba o środowisko?

natura uczy nas, jak ją chronić

Zielona ikona naturalnego krajobrazu

nasz dom

W Legsadzie rozumiemy, że środowisko naturalne to nasz dom, o który trzeba dbać. Z każdym sezonem poprawiamy istniejące sposoby ochrony środowiska i wdrażamy nowe.

W ostatnich latach m.in. zmniejszyliśmy stosowanie środków chemicznych o połowę na rzecz ochrony biologicznej i rozpoczęliśmy programy pszczelarskie.

Zielona roślina między dłońmi

ochrona roślin

Na pierwszym miejscu stawiamy ochronę biologiczną. Oznacza to przede wszystkim stosowanie naturalnych wrogów dla wielu szkodników, np. roztocza drapieżne przeciw mszycom. To także zabiegi, takie jak obrywanie liści przy gruncie.

Poprzez ograniczanie użycia środków chemicznych na rzecz ochrony biologicznej, mamy większą kontrolę nad tym, co pozostawiamy w środowisku.

Zielony liść na dłoni

Zrównoważony
rozwój

Poprawa wydajności naszych plantacji pozwala na produkcję większej ilości owoców przy zachowaniu tej samej wielkości farmy.

Tym samym wywieramy mniejszy wpływ na środowisko: potrzebujemy mniej wody, powierzchni i środków odżywczych, by zapewnić ludziom tą samą ilość owoców.

Zielona ikona liści

pszczoły i trzmiele

Bez pszczół i trzmieli nie byłoby owoców. Te niezwykle pożyteczne stworzenia zapylają kwiaty malin, dzięki czemu każdy kwiat może rozwinąć się w dojrzały owoc.

Wspieramy stawianie uli na przyległych obszarach i utrzymujemy własne ule na terenie plantacji.

Środowisko i Legsad

około
razy pszczoły i trzmiele zapyliły nasze maliny w zeszłym roku
0
Pszczoła na kwiecie maliny

Równowaga

niezbędna w naturze, niezbędna w legsadzie

Dowiedz się więcej

Dlaczego nasze owoce są takie smaczne i zdrowe?